Historia

Tradycja w połączeniu z nowymi trendami od 1911 roku 

Produkty Schwab, tworzone, by zapewniać maksimum komfortu, wyróżnia nowoczesność i konstrukcja. 

Szereg innowacji, stanowiących fundament jakości i niezawodności naszych produktów i usług, jest wynikiem doświadczenia i wiedzy zdobywanych od ponad 100 lat podczas projektowania, produkcji i instalacji. 


Marka Schwab, która powstała w 1911 r. w Niemczech, oferuje jeden z największych i najbardziej kompletnych asortymentów produktów sanitarnych na rynku. Na przestrzeni lat dochodziło do zmiany właściciela kilkanaście razy, ale prawdziwym bodźcem do rozwoju dla firmy okazało się jej przejęcie w 2014 roku przez amerykańską korporację Fluidmaster, światowego lidera w produkcji zaworów napełniających. W Europie Fluidmaster ma swoją siedzibę w Postojnie w Słowenii. Z logistycznego punktu widzenia jest to strategiczne i optymalne położenie. Pracuje tam ponad dwieście osób i jest to jeden z najważniejszych zakładów produkcyjnych i logistycznych w Europie. 

Pod względem jakości nasze produkty zaliczają się do najwyższej półki i stanowią połączenie nowoczesnej konstrukcji, nowych technologii oraz naturalnych materiałów. Ochrona środowiska jest dla firmy bardzo ważna. Od wielu lat koncentrujemy się na zapobieganiu zanieczyszczeniom, optymalizacji zużycia surowców i energii oraz poprawie warunków pracy. Dział badań i rozwoju odpowiada za maksymalne uproszczenie montażu i konserwacji. Produkcja na każdym etapie jest zgodna z obowiązującymi obecnie regulacjami europejskimi, a przede wszystkim certyfikacjami jakościowymi. 

Oferujemy też naszym klientom 
  • 10-letnią gwarancję na wszystkie spłuczki, w tym komponenty, z wyjątkiem części gumowych i silikonowych, oraz 
  • dostępność części zamiennych przez kolejnych 25 lat.
Kluczem do naszego sukcesu jest współpraca między różnymi grupami docelowymi — użytkownikiem końcowym z uwzględnieniem jego satysfakcji, sprzedawcami i architektami projektującymi łazienki oraz zalecającymi odpowiednie elementy, oraz monterami, którzy wybrane elementy montują.

Z powodzeniem wykorzystujemy wiedzę i zdobyte doświadczenie do dalszego rozwoju naszych produktów. Kładziemy duży nacisk na funkcjonalność, trwałość, perfekcję pod względem technicznym i konstrukcyjnym oraz oszczędność w zakresie wykorzystania wody pitnej.

Dzięki temu mamy pewność, że produkty Schwab będą synonimem jakości, niezawodności i komfortu.